Czy serum z witaminą C można stosować latem?

przez | 5 lipca, 2023
Czy serum z witaminą C można stosować latem?

Witamina C zmniejsza widoczność przebarwień, także tych powstałych przez promienie słoneczne, a do tego chroni nas przed powstawaniem kolejnych. Dodatkowo witamina C chroni skórę przed skutkami działania promieni UVA oraz UVB i działa przeciwzapalnie. Warto pamiętać również o tym, że ekspozycja na słońce przyczynia się do powstawania zmarszczek, na co remedium może być właśnie witamina C, która redukuje uszkodzenia komórek wywołane przez promieniowanie UV i przyspiesza proces regeneracji skóry.

Jakie kosmetyki  z witaminą C wybierać na lato?

Wiemy już, że witamina C w lato nie tylko nam nie szkodzi, ale jest wręcz niezbędna, jednak jakie kosmetyki z witaminą C sprawdzą nam się najlepiej? Najlepszym serum na lato jest właśnie serum z witaminą C. Witamina C jest antyoksydantem, a to właśnie one są niezbędne w trakcie letnich dni. Dzięki temu, że serum jest bardziej skoncentrowane, da ono lepsze efekty w krótszym czasie. Warto po nie sięgnąć, gdy zobaczymy na swojej twarzy pierwsze przebarwienia spowodowane promieniami słonecznymi. Zmniejszy ono ich widoczność, a także ochroni twarz przed powstawaniem nowych. Oprócz tego warto stosować odpowiednie kremy z witaminą C.

W gorące dni najlepiej wybierać te nawilżające, rewitalizujące lub antyoksydacyjne. Nasza skóra w lato narażona jest na wiele wyzwań – zaszkodzić jej może choćby słona woda czy prażące słońce – w trakcie których potrzebna jest jej pomoc. Całonocne maski z witaminą C to dobry wybór po długich godzinach spędzonych na plaży. Zregenerują one dogłębnie naszą skórę, odżywiając ją i nawilżając, aby rano znów była gotowa na kolejny słoneczny dzień. Mgiełki z witaminą C również będą idealnym dodatkiem do naszej wakacyjnej kosmetyczki. Poręczne i bardzo łatwe w aplikacji, pozwalają nawilżyć i zrewitalizować naszą skórę niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Mgiełka przywróci skórze blask, sprawiając, że będzie ona wyglądać na zdrową i rozświetloną, rozjaśni przebarwienia, które powstały przez ekspozycję na słońce, a także ochroni ją przed wolnymi rodnikami. Dodatkowo nawilży ona naszą skórę, a nawet niewielka aplikacja da nam przyjemne poczucie orzeźwienia. Większość mgiełek z witaminą C można stosować również na makijaż.

Kategoria: SPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *